Az iskola jelene

Napjaink

2013. január 1-jétől a 3000 fő alatti települések oktatási intézményei állami irányítás alá kerültek. Az 35 éves ÁMK-ból az iskola, mint az alapfokú oktatásért felelős intézmény a Füzesabonyi Tankerülethez tartozott.

2016. szeptember 1. napjától a Füzesabonyi Tankerület megszűnt, az oda tartozó intézmények az Egri Tankerületi Központ igazgatósága alá kerültek.

Az iskolai osztályok száma Mezőtárkányon a 2021/2022- es tanévben 8 osztály, az egerfarmosi telephelyen egy összevont osztály 1-4 évfolyamon. Iskolaotthonos minden alsó tagozatos osztály, a napközis csoportok száma a felső tagozaton kettő.

Személyi feltételek

Jelenleg 19 fős a tantestület. Van három gyógypedagógus, és egy gyógypedagógiai asszisztens munkatársunk is. Szakos ellátottságunk jó. A hiányzó, vagy tartósan távol lévő szaktanárok (ének-zene, technika, biológia, fizika, angol szakos) óráit műveltségterülettel rendelkező tanítók és óraadó tanárok látják el.

A nevelő-oktató munkát egy iskolatitkár, egy adminisztrátor, 4 takarító és egy karbantartó segíti a két településen.

A tantestületben egy alsó és egy felső tagozatos munkaközösség működik.

Az iskola tanulólétszáma az utóbbi években 140-155 fő körül alakult Mezőtárkányban, Egerfarmoson 15-21 fő. Az osztálylétszámok 16-25 fő között mozognak. A 2021/2022-es tanévben beírt 1. osztályosok létszáma: 24 fő Mezőtárkányon, Egerfarmoson 6 fő.

Tárgyi feltételek

Összességében az épületek állapota és az eszközellátottság megfelelőnek mondható. Mezőtárkányon a régi iskolaépület teljes felújításra szorul, az újabb épületben a fűtéskorszerűsítés 2021 nyarán a Magyar Falu program pályázati támogatásából elkészült. A leendő tornaszoba építéséhez jelenleg a tervezési munkálatok folynak. Az egerfarmosi iskola jól karbantartott épület, megfelelő felszereltséggel.

Az iskola működéséhez a fenntartó biztosítja a szükséges forrást, a fejlesztések főként pályázati forrásokból valósulnak meg.