Partnereink

Partneri kapcsolatainkkal célunk az intézmény hagyományainak ápolása, az együttműködés fenntartása, erősítése a Mezőtárkányi Önkormányzattal, helyi civil szervezetekkel és intézményekkel, az Egri Tankerületi Központtal, valamint a környék iskoláival.

A Mezőtárkányban működő intézményeknek, szervezeteknek, önkormányzatnak egymással szorosan együttműködnek. Az egymásrautaltság minden szervezetet, intézményt érint. Az anyagi kötöttségek, infrastrukturális lehetőségek, tárgyi és személyi feltételek is az együttműködés irányába hatnak.

Az iskola részéről minden vezetővel, minden szervezettel kiváló munkakapcsolatot építettünk ki, ezen jó kapcsolatok fenntartására törekszünk.

Kialakult egy olyan rendezvényi kör, amelyek hagyománya van programjainkban, pl. a nemzeti ünnepek, nemzeti emléknapok; farsangi programok, gyermeknap, nyári kézműves játszóház, Halloween, falunap, Tárkányok találkozói, a decemberi mikulás -, adventi-, és karácsonyi rendezvények, stb. Rendezvény naptárunkat az eseti programok is nagy számban jellemzik. Ezek kiemelt eseményekhez, aktuális feladatokhoz, évfordulókhoz kötődnek.

Mezőtárkány község önkormányzata az infrastrulturális fejlesztések terén továbbra is sajátjaként támogatja az iskolát. A 2020-as évben elindult a leendő tornaszoba létesítmény tervezésének folyamata. Az önkormányzat által bonyolított pályázati projektek között sok olyan van, amely iskolás tanulóinknak nyújt ösztöndíj támogatást, anyagi támogatást, szabadidős és tanulmányi munkát segítő programokat. A pedagógusaink aktív résztvevői azon programoknak, amelyekben szakmai feladatokat tudunk ellátni.

A Mezőtárkányi Roma Nemzetiségi Önkormányzat is segíti programjainkat: jótékonysági bálok, zenés rendezvények, gyermek előadások támogatásával, tanszer - és mikulás csomag, osztással.

A Mezőtárkányi Mesevár Óvoda a népmese napja, gyermekszínház, óvodás farsang kapcsán kapcsolódik rendszeresen az általános iskola szakmai, gyermek programjaihoz. Az óvoda dolgozóval rendszeres esetmegbeszéléseket tartunk az iskolát is érintő családokról, a szociális jelzőrendszerbe került ügyekről, pályázati projekt elemekről. Szoros együttműködés alakult ki az óvodával a beiskolázások kapcsán, a közös szabadidős programsorozatok terén, és a kulturális rendezvények esetében.

A szociális ágazat a nyári kézműves programok, kirándulások, a Szociális Munka Napja rendezvényei kapcsán kötődik hozzánk. A Laskó-Rima Menti Szociális Ellátó-és Gyermekjóléti Intézmény (családsegítő és gyermekjóléti szolgálat) vezetőjével a jogszabályi kötelezettségből eredően is rendszeres kapcsolatunk van, esetmegbeszélések, pályázati projekt programok kapcsán.

A Füzesabony-Szihalom Szociális Család és Gyermekjóléti Központ a 2018-19-es tanévtől iskolai szociális segítő hálózatot működtet.

A mezőtárkányi önkormányzat intézményi étkeztetést vállalkozóval bonyolítja le. Napi informáciáramlásra van szükség a létszámadatok jelentése kapcsán, a konyha dolgozóival a napi étkeztetések szervezése esetében.

A település legaktívabb civil szervezetével, a Gyöngyvirág Nyugdíjas Klubbal kiváló kapcsolatot ápolunk. Kapcsolt rendezvényeik: karácsonyi ünnepség, batyus farsangi bál, legfontosabbak az iskolai Halloween-party és a farsangi bál.

A Mezőtárkány Művelődéséért Közalapítvány kuratóriumának tagjai szintén rendszeres látogatói ünnepeinknek, nagyobb programjainknak.

A Mezőtárkány Művelődéséért Közalapítvány évente ösztöndíj támogatást biztosít legkiválóbb elballagó nyolcadikosunk számára.