Pályázataink

Diákháló program:

A köznevelési, a szakképzési, a felsőoktatási és felnőttképzési rendszer digitális átalakításáról és Magyarország Digitális Oktatási Stratégiájáról szóló 1536/2016. (X.13.) Korm. határozat 3. pontja értelmében a Kormány biztosítani kívánja, hogy a köznevelés, a szakképzés valamennyi intézménye a digitális oktatáshoz szükséges sávszélességű szupergyors interneteléréssel, illetve épületen belüli WiFi-hálózattal rendelkezzen, ezért elrendelte a megvalósításhoz szükséges hálózatfejlesztéseket és az intézmények belső WiFi-hálózatának kiépítését és működtetését. A Digitális Oktatási Stratégiában foglalt célkitűzések a Diákháló Program keretében kerülnek megvalósításra.

EFOP-3.2.4-16-2016-00001  "Digitális kompetencia fejlesztése" projekt

A projekt keretében az intézmény pedagógusai munkavégzés céljából előzetes igényfelmérés alapján központilag beszerzett informatikai eszközt kaptak (laptopot a hozzá tartozó kiegészítő tartozékokkal és telepített szoftverekkel együtt) használatra, munkavégzés céljából, vállalva a projekt keretében megvalósítandó térítésmentes, akkreditált továbbképzésen való részvételt és a tanfolyami követelményeinek teljesítését a projekt fizikai zárásának időpontjáig (tervezetten 2020.12.31-ig). 

Az EFOP-3.2.4-16-2016-00001 "Digitális kompetencia fejlesztése" projekt keretében szervezett pedagógus-továbbképzések célja, hogy az azokon részt vevő pedagógusok lehető legnagyobb százalékát juttassa el a digitális oktatás megvalósításához szükséges kompetenciák legmagasabb (IKER 4-es) szintjére. A továbbképzések hozzájárulnak a pedagógusok tanórai és tanórán kívüli IKT eszközhasználatával összefüggő módszertani tudásának és kultúrájának megújulásához, és ahhoz, hogy a tanulók digitális ismeretei a tanórán és a tanórán kívüli tevékenységekben is nagyobb hatásfokkal hasznosuljanak, alkalmazóképes kompetenciákká váljanak. A projekt keretében megvalósuló tevékenységek (köztük különösen a továbbképzések) arra irányulnak, hogy a nevelési-oktatási folyamatban részt vevő diákok és pedagógusok IKT eszközhasználattal összefüggő motivációi növekedjenek, és kialakuljanak az ezzel kapcsolatos pozitív attitűdjeik is.

A projekt keretében 30, 60 és 90 órás pedagógus-továbbképzési programok kerülnek kialakításra, amelyek igazodnak a pedagógusok meglévő digitális kompetenciáihoz, egyúttal differenciált módszertani fejlődési lehetőséget kínálnak az általános iskolai alsó- és felső tagozatos, illetve középiskolás diákokat tanítók számára, a különböző (humán és reál) tantárgyakban alkalmazható tudással és tapasztalatokkal. Minden képzési program az alábbi nyolc modul mentén épül fel:

1. Internet és rendszerbiztonság

2. Tartalomszerkesztés és megosztás

3. Eszközhasználat

4. Tantermi management rendszerek használata

5. Oktatási adminisztrációs rendszerek használata: KRÉTA

6. Webes felületek és tartalomtárak integrálása

7. Elektronikus feladatlap-szerkesztés

8. E-learning rendszerek ismerete, új tematikák bemutatása

A képzési alkalmak kontaktórás és távoktatási formában valósulnak meg. A továbbképzések akkreditáltak, ezért a követelményeket sikeresen teljesítő pedagógusok tanúsítványt kapnak.

EFOP 3.11.1. -"Szülő-Suli" pályázat:

  • A tanulók iskolai előmenetelének javítása és a korai lemorzsolódés visszaszorítása az iskola-család együttműködésére alapozott egyéni fejlesztésen keresztül. Szülő-Suli programok az Egri Tankerületi Központ intézményeiben.
  • A megvalósítás első tanévében vagyunk, az eddigi mérföldkő elszámoláshoz szükséges tevékenységeket, programokat megvalósítottuk. A külső szakmai szolgáltatóval nagyon nehézkes az egyeztetés, az irányítás, illetve hiányos. A hátrányos helyzetű gyermekeink esélyeinek javítását, a lemorzsolódás csökkentést, a tanulók iskolai előmenetelének javítását célozza a családi együttműködésre és egyéni fejlesztési módszerekre alapozott EFOP Szülő Suli pályázatunk. Ebben az egri tankerület más iskoláival -Egercsehivel, Erdőtelekkel, Hevessel, Tiszanánával- közös szakmai programokat, gyermekeknek kirándulásokat, színházlátogatást stb. szervezünk. A gyermekeknek és szülőknek pályaorientációs foglalkozások, műhelymunkák, fórumok, estmegbeszélések is igénybe vehetők, -pszichológiai szaktanácsadás, motivációs előadások segítik a program célkitűzéseit. A projekt 2020-ig tartalmaz szakmai feladatokat a 8, benne érintett kolléga számára és az intézményvezetésnek.

EFOP-3.9.2-16 Építs jövőt! Új esély program Füzesabony és térsége projekt:

  • A 2018 januárjától 2019 decemberéig tartó megvalósítási szakaszban alsósoknak és felsősöknek is havi rendszerességgel tudunk Könyvmoly és Ökomanó klubot tartani pedagógusainkkal, melyek révén fel tudjuk hívni a figyelmet a környezetvédelem fontosságára; könyvek, kultúra szeretetére nevelünk. A projekt keretében bonyolítottuk a Madarak és fák napja, Gyermeknap, Környezetvédelmi napot az önkormányzattal. 2019. aug 18-23 között 28 általános iskolás tanulónk táborozhatott a Balatonnál.

EFOP-1.6.2-16 Szegregált élethelyzetek felszámolása Mezőtárkány községben c. projekt

  • Csatlakoztunk az önkormányzat szegregációs pályázati programjához, melynek kapcsán az iskolában további hátránykiegyenlítő foglalkozások indultak: meseterápia, drámapedagógia, matematikai kompetencia fejlesztés, színjátszó foglalkozások stb., az élhető település komplex fejlesztési programja részeként.
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el